Můj příběh

Vítejte v mém světě

Když se na sebe dívám trochu s odstupem, nestačím se divit, kde teď vlastně jsem. Tvořím weby, píšu texty, jsem koučka a lektorka a plním si své sny. A aby kovářova kobyla nechodila bosa, konečně se mi podařilo spustit i vlastní web. Na své práci nejvíc miluju, že díky ní neustále potkávám úžasné inspirativní lidi, kteří mě posouvají zase o kus dál.

Díky tomu, že mám možnost pracovat z domu, stala se ze mě nadšená cyklistka a v zásadě jsem paní svého času, což nejvíc ocení mé dvě děti.

cyklistka

Zní to jako sen? Ještě před pár lety můj život připomínal spíš noční můru.

Největší nepřítel = hlava

Když se vrátím v hlavě pár let zpátky, jsem sama, mám dvě malé děti a po náročném rozvodu se utápím v depresíchK problémům v hlavě se v té době postupně přidaly i zdravotní a z celého toho šíleného kolotoče mě na chvíli vytáhl až nový vztah. Druhé kolo mého soukromého pekla ale přišlo ve chvíli, kdy jsem po skončení rodičovské začala opět naplno pracovat.

Jako vystudovaná právnička jsem měla své směřování jasně nalinkované, pokračovala jsem v tom, co umím. Lidsky jsem ale v advokacii trpěla, morálně mi to prostředí nikdy nesedělo, a najednou to bylo všechno ještě intenzivnější. Následovalo vyhoření, prohloubily se deprese.

už dost!

Cítila jsem, jak se ve mně ozývá pud sebezáchovy. Ve chvíli, kdy už mi tělo začalo dávat dost důrazně najevo, že to přestává
zvládat, jsem se rozhodla z toho všeho vycouvat. A dnes už vím, že to byl naopak obrovský krok dopředu.

Omezila jsem si ze dne na den svůj právnický úvazek na absolutní minimum a přestala dojíždět do práce. Paralelně s tím jsem bez
jakýchkoliv výrazných ambicí začala navštěvovat nejrůznější IT kurzy, hltat výuková videa a po malých krůčcích pro mě kódování přestávalo být španělskou vesnicí

Díky správným lidem, kteří mě ve správnou dobu pošťouchli (a jsem jim za to dodnes neskutečně vděčná), bylo celé mé úsilí korunované tím, že jsem začala pracovat na své první IT pozici jako HTML/CSS kodérka v jedné menší firmě.

weby s duší

Weby s duší

Od té doby uplynul už nějaký čas a mně se podařilo posunout zase o kus dál. Dnes jsem kodérka na volné noze a tvořím weby na zakázku, chystám k nim texty, grafiku a vdechuji jim ducha, aby přesně vystihovaly osobnost mých klientů. Jsem šťastná, že můžu někomu dalšímu pomoct plnit si své sny.

Úspěšný web nemusí nutně vzniknout rukama profesionála. V dnešní době existuje spoustu dostupných nástrojů, díky kterým zvládne tvorbu webových stránek i absolutní laik bez technických znalostí. Klíč k úspěchu je totiž skrytý někde jinde.

Dívejte se i vy očima druhých a tvořte weby s duší.